Insulation sets

شرکت کیمیا تراب پارس برای سه نوع استاندارد فلنچ، کیت های عایق الکتریکی فراهم می‌کند. کیت‌های عایق سازی برای کم کردن خوردگی خطوط به کار می‌روند. در جایی که از فلزات غیر یکسان استفاده می‌شود این کیت جلوی تشکیل سلول گالوای را می‌گیرد و مانع خوردگی گالوانی خط لوله می‌شود. این کیتها برای ایزوله کردن خطوط لوله با حفاظت کاتدی نیز به کار می‌روند و مانع جابجایی بار الکتریکی می‌شوند. هر کیت عایق سازی فلنج از یک گسکت در مرکز و یک غلاف عایق، دو واشر عایق و دو واشر فولادی تخت به ازای هر پیچ تشکیل می‌شود

کیت‌های عایق نوع F-گسکت در داخل دایره پیچ ها

گسکت در داخل دایره پیچ ها قرار میگیرد، قطر بیرونی گسکت طوری تعیین می‌شود که موقعیت محوری خوبی داشته باشد. تصویر رو به رو به وضوح چگونگی موقعیت فلنچ ها و در نهایت عایق بودن نسبت به هم را نشان می‌دهد.

  • استفاده: فلنچ های Full face و Raised face

کیت‌های عایق نوع Full face-E

کیت های عایق نوع Full face برای فلنچ های Full face و Raised face مناسب هستند. این نوع گسکت ورود ماده رسانای خارجی به قسمت بیرونی فلنچ را به حداقل می‌رساند و خطر اتصال دو فلنچ را کم می‌کند.

در تصویر به وضوح موقعیت فلنچ ها و در نهایت چگونگی عایق بودن نسبت به هم را نشان می‌دهد.

  • استفاده: فلنچ های Full face و Raised face

کیت‌های عایق نوع D-RTJ

کیت های عایق الکتریکی نوع D شامل یک رینگ مقطع بیضی شکل عایق از نوع گسکت RTJ می‌شوند که برای فلنچ های استاندارد RTJ مناسب هستند

در تصویر به وضوح موقعیت فلنچ ها و در نهایت چگونگی عایق بودن نسبت به هم را نشان می‌دهد.

  • استفاده: فلنچ های نوع Ring Joint

انتخاب جنس

گسکت مورد استفاده در این کیت بسته به کارکرد و شرایط بهره‌برداری انتخاب می‌شود. در انتخاب گسکت لاوه بر محدودیت های دمایی باید کلاس فشاری فلنچ نیز مد نظر قرار گیرد.

کاربرد‌های دما پایین

در کاربردهای دما پایین باید در مورد اجزای حاوی الاستومری کیت دقت کرد زیرا الاستومرها با عبور از دمای گذار شیشه ای شدن حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند. به عنوان مثال، این دما برای فنولیک با سطح Neoprene در حدود°۴۰C- روی می‌دهد و باید در دماهای پایین تر از این جنس اجتناب شود.

نوع Neophenolic

گسکت‎های ساخته شده از فنولیک روکش شده با نئوپرن از گذشته به عنوان گسکت‌های Insulation استاندارد تخت در صنایع نفت و گاز مورد استفاده بوده است. ورقPhenolic در کارخانه از هردو طرف با Neoprene روکش شده و یک سطح نشت بندی مؤثر ایجاد می‎کند. کیت‌های عایق کاری Neophenolic با واشرهای Neophenolic و غلاف‎های پی وی سی و پلی اتیلن و واشرهای پشتیبان گالوانیزه یا آهنی با پوشش اپوکسی عرضه می‌شود. این گسکت در انواع E (تمام سطح) و  (RF) F بوده و نسبت به گزینه‌های دیگر صرفه اقتصادی بالایی دارد.

کنترل کیفیت (Quality Control plan)

ورق های Phenolic resin که ماده اصلی تشکیل دهنده کیت عایقی فلنج است در شرکت کیمیا تراب پارس تهیه می گردد و این شرکت تولیدات خود را طبق استاندارد بین المللی (DIN) ارائه و دارای گواهینامه کیفیت برتر جهانی می باشد.

هر کیت عایق الکتریکی به همراه اجزای زیر است.

-پس از کنترل مواد اولیه ( ورق های Phenolic با ضخامت 2.3 )، مراحل تولید کیت عایقی فلنج مطابق استاندارد ASME و درخواست کارفرما در خصوص سایز و کلاس عایقی انجام می گردد.
– اسلیوها (غلاف عایق) از جنس Polyethylene مطابق سایز و قطر اسلیو توسط قالب های این شرکت ، آماده بسته بندی می گردد که ضخامت اسلیو حداقل 0.8 میلیمتر و حداکثر 1میلیمتر می باشد که به ازای هر سوراخ فلنج یک اسلیو تولید می گردد.

واشر های فیبری(واشرهای عایق) با ضخامت 3 میلیمتر ، مطابق سوراخ فلنج و قطر خارجی اسلیو توسط قالبهای این شرکت تولید و آماده بسته بندی می گردد که به ازای هر پیچ فلنج 2 عدد واشر لحاظ می گردد.
-واشر های فلزی با ضخامت 3 میلیمتر از ورق آهن معمولی با پوشش رنگ کوره ای یا فولاد زنگ نزن که به ازای هر سوراخ 2 عدد واشر تخت در نظر گرفته می شود.
-در نهایت کیت عایقی فلنج و اسلیو ها و واشر های عایقی و فلزی پس از تائید کارشناس امور فنی و درستی از لحاظ ابعاد، اندازه و تعداد در داخل بسته های مناسب قرار داده شده( که بر روی بسته بندی ها سایز و کلاس عایقی فلنج نوشته می شود.) و آماده ارسال می گردد

کیت های عایق در هر ابعادی طبق سفارش مشتریان قابل تولید می باشد.

– کلیه کیت ها دارای 6 ماه گارانتی از تاریخ نصب می باشند.
– قدرت دی الکتریک کیتها بالای 18 KV/MM می باشد.
– حداقل مقاومت دی الکتریک کیت عایقی معادل 1 مگا اهم می باشد.
– کیت های عایقی بر حسب استاندارد IGS 017 تولید می گردد

گسکت‌های تفلون- سرامیک با هسته فلزی
مشخصات کلی

گسکت بسیار مطمئنی است که برای Insulation و آببندی در کاربردهای با حساسیت بسیار بالا به کار می‎رود. این گسکت مناسب کلاس‎های فشاری تا ANSI 2500# و API 15,000 و قابل استفاده در فلنج‎‎‎های RF و RTG است.

مزایا

کاهش خوردگی گالوانی در اتصال فلنجی فلزات متفاوت
سازگاری با انواع فلنجهای جفت نشده از سطح برجسته تا اتصال رینگی
مقاوم به محیط‎های خورنده مثل CO2 یا H2S بالا و آب چاههای نفت و گاز
انطباق با لبه ها سطح فلنج‎ها را از خوردگی‎های ناشی از سیال و جریان حفاظت می‌کند
نشت بندی به کمک نیروی فشار سیال تنش ناشی از نصب فلنج‎ها را کم می‎کند.
باز و بست آسان و نشت بند و نگهدارنده نشت بند قابل استفاده مجدد
جنس مستحکم مقاوم به گسیختگی در اثر اعمال فشار بیش از حد
جنس هسته فلزی: فولاد زنگ نزن 316 (داپلکس و اینکونل نیز موجود است)
جنس ماده عایق گسکت: G10
 
 
جنس نشت بند: تفلون (PTFE) (وایتون نیز موجود است)
جنس غلاف عایق: GRE در حالت استاندارد (مایلار نیز موجود است)
جنس واشرهای عایق: پلی اتیلن یا فنولیک
جنس واشرهای فولادی: گالوانیزه (فولاد زنگ نزن نیز موجود است)
ضخامت: سایزهای 1/2 تا 5 اینچ 6.2mm ، 6 تا 72 اینچ 7.8mm

نوع گسکت عایق کامپوزیتی آب‌بنددار

این نوع از کامپوزیت ماشین کاری شده و یک اورینگ یا نشت بند بهره می‎برد. این کیت قابل استفاده برای کلاس‎های فشاری 150 تا 600 بوده و نسبت به کیت‎های عایق معمول مقاومت فشاری خیلی بهتر و مقاومت بیشتری در برابر بار فشاری بیش از حد و شکستگی دارد.
گسکت این کیت قابل ساختن با G10 با حلقه نشت بندی است که خود قابل ساختن با تفلون یا دسته‎ای از لاستیک‎هاست. کیت‎های عایق کاری کامپوزیتی با واشرها و غلاف‎های و واشرهای پشتیبان گالوانیزه عرضه می‌شود. این گسکت در انواع E (تمام سطح) و F (RF) موجود است.
ویژگی‌های گسکت‎های عایق کامپوزیتی آب‌بنددار
بهترین نشت بندی برای فشارهای پایین (کلاس‎های 150، 300 و 600)
نشت بندی به کمک نیروی فشار مطمئن است.
ماده لایه‌ای مستحکم در برابر گسیختگی ناشی از بار فشاری زیاد مقاوم است.

شیارهای نشت بندی مقابل هم امکان ایجاد مسیر نشت در ماده لایه‌ای را از بین برده و با طرح‎های نشت بندی متقابل یکپارچگی ساختاری قوی تری ایجاد می‎کند.
ماده نگهدارنده لایه‎ای تقویت شده عایق کاری عالی برای سیستمهای با حفاظت کاتدی فراهم می‏کند.
انطباق لبه گسکت با لبه‌‎های داخلی فلنج‎ها سطح آنها را از خوردگی‎های ناشی از سیال و جریان حفاظت می‌کند
خوردگی گالوانی را در اتصال فلنجی فلزات متفاوت کم می‎کند.
-نشت بند تفلونی فنردار، بار شعاعی و کپسوله سازی در شیار نشت بندی ایجاد می‎کند و مانع جریان سرد می‎شود. این نشت بندی کیت فعلی را از مجموعه‎های مشابه واقعاً متمایز می‎کند.
با گستره‎ای از نشت بندهای الاستومری نیز موجود است.
 نصب و باز و بست آسان:
 نیاز به باز کردن کامل فلنج‎ها مانند حالت استفاده از گسکت رینگی نیست. گسکت به راحتی در جای خود قرار می‎گیرد.
 نوع سیستم نشت بندی نیاز به اعمال بار به پیچ‎ها را کم می‎کند. در نتیجه تنش کمتری در فلنج‎ها و پیچ‎ها اعمال می‎شود.
گسکت خودبخود همراستا و هم مرکز شده و به سرعت نصب می‎شود ونیازی به ابزار اضافی نیست.
×