Packing Graphite

پکینگ های گرافیتی

این نوع گسکت ها از گرافیت که بدون پرکننده و Binder است ساخته می‌شود. قالب این نوع گسکت ها با ابزار دقیق ساخته و گرافیت با خلوص 98 درصد داخل قالب ها متراکم می شود . این نوع گسکت ها می توانند تغییرات شدید دما و فشار را تحمل کنند.

کاربرد ها و ویژگی ها

قابلیت نشت بندی خوب، تحمل درجه حرارت بالا،چربی مناسب کار، مقاومت در برابر خوردگی ، خشک نشدن عدم تاثیر زمان در کیفیت آن، عمر بالا برای شرایط سخت کاری و موثر برفعالیت های تعمیراتی از کارایی ویژه این نوع گسکت ها می‌باشد. این نوع گسکت ها در شکل های مختلف و مطابق استاندارد های ابعادی DIN،ASME B16.21 و … و ابعاد درخواستی مطابق نیاز متقاضی قابل عرضه می‌باشد. مناسب سیستمهای بخار ، آب و روغن شامل روغنهای گرم کننده ، هیدرولیک ، معدنی، سوخت و آبهای دریا می باشند.

پکینگ های گرافیتی بافتنی

این نوع گسکت ها نفوذناپذیر، بی نیاز از روانکاری و مقاوم به خوردگی هستند. به طور کلی گرافیت خالص برای دماهای بالای 250 درجه بسیار مناسب است. از کاربردهای این نوع پکینگ‎ها می‎توان به آببندی انواع شیرها و پمپ‎های دوار اشاره کرد.

جنس الیاف و خواص آن

ماده اصلی مورد استفاده در ساخت این پکینگ‌ها گرافیت با خلوص بالا است. اما بسته به نیاز مواد دیگری از جمله اینکونل، تفلون، آرامید و … نیز به کار می روند. برای مثال گرافیت خالص دماهای بالا را به خوبی تحمل می‎کند و تفلون مقاومت به خوردگی بالایی دارد. برای مقاومت به سایش، فشار بالا شرایط ترکیبی و غیره نیز بسته به شرایط ترکیبات مختلف وجود دارد.

نوارگرافیتی چسب دار

یک نوار چسب دار گرافیتی است که با کندن آن می تواند به همه ابعاد و شکل ها نصب شود .2 نوع مختلف از این نوار موجود است :
1-نوع Plain (معمولی) سطح این نوار نرم است. ضخامت 0.25 میلیمتر برای فلنج هایی با قطر زیاد از 18 اینچ به بالا مناسب است.
2-نوع Crinkled (دندانه دار) این نوع نوار برای فلنج هایی با قطر حدودا 16 اینچ و یا کمتر مناسب است.

کاربرد

1-در هر سایز گسکت کاربرد دارد به گونه ای که مستقیما روی فلنج قرار می گیرد.
2-آب بندی فشار کم نشیمنگاه با به کارگیری نوار با گسکت فلزی بهتر می گردد.
3- نوار Plain با ضخامت 0.13 میلیمتر را به عنوان نوار آب بندی برای اتصالات دندانه دار کم فشار می توان استفاده کرد.

نوار تفلونی چسب دار

این نوار یک نشتبند غیر طبیعی است برای محیط های ایستا مناسب است و از PTFE صد در صد خالص ساخته شده است. طی یک فرایند خاصPTFE به یک ساختار فیبری با منافذ ریز تبدیل می شود که در نتیجه آن ، نشت بندی عالی با ترکیبی از خواص شیمیایی و مکانیکی خواهد داشت. این نوار به خودی خود خاصیت چسبندگی دارد و مناسب نشت بندی است.

×