Kammprofile Flat Metal Plug Gasket Double Jacket & Corrugated Gaskets

گسکت فلزی شیاردار kammprofile

گسکت های فلزی شیاردار به گسکت هایی گفته می شود که با ایجاد شیارهای V شکل روی سطح گسکت فلزی مسطح ساخته می شود .
جنس فلز با توجه به شرایط درخواست انتخاب و طراحی می شود و باید به گونه ای باشد که مقاوم در برابر مواد شیمیایی و دما باشد.نظیر کربن استیل (با نازلترین قیمت)،استیل و … . این نوع گسکت ها به گسکت های Kammprofile Gasket ، Serrated Gasket و Grooved Gasket نیز معروف هستند.

گسکت kammprofile یکی از محکم ترین نشت بندها بوده و دارای ویژگی تحمل بار فشاری زیاد است. گسکت kammprofile از یک بخش فلزی مرکزی با یا بدون رینگ راهنما تشکیل می‎شود. قسمت مرکزی گسکت با یک لایه از جنس گرافیت، تفلون یا مواد دیگر بسته به شرایط کاری پوشانده می‎شود. برای بهبود عملکرد با تنش تکیه گاهی کمتر ، این گسکت ها گزینه ارجح در طراحی است . صافی سطحی توصیه شده برای فلنج این گسکت‎ها 125 – 250 AARH است.

نوع KG :

بدون حلقه راهنما ساخته می‏شود و برای فلنج‏های شیار و زبانه و فرورفته همچون نری مادگی مناسب است. این نوع گسکت معمولا برای مبدل‎های حرارتی و به عنوان گزینه بهتر نسبت به گسکت‎های دوغلافه استفاده می‎شود. در صورتی که گسکت با پارتیشن مورد نیاز باشد توصیه می‎شود که پارتیشن(ها) نیز شیاردار و دارای پوشش باشد.

نوع KGO(A) :

گسکت دارای رینگ بیرونی بوده که با خود گسکت یک تکه را تشکیل می دهد. دارای یک رینگ راهنمای یکپارچه با گسکت برای تسهیل جاگذاری است. این نوع برای فلنج‎های با سطح برجسته توصیه می‎شود. این نوع معمولا براساس EN12520-6 برای فلنج‎های ASME B16.5 طراحی می‎شود اما از استانداردهای دیگر نیز می‎توان بهره برد.

نوع KGO(B) :

گسکت دارای رینگ بیرونی است که قابلیت جداشدن از خود گسکت را دارد . در این مورد گاها جهت اقتصادی بودن ضخامت رینگ بیرونی کمتر بوده ( معمولا 1.5میلیمتر ) و یا از جنس ارزانتر ( کربن استیل ) استفاده می شود. از رینگ راهنمای نصب غیر یکپارچه استفاده می‎شود. این نوع گسکت که مقبولیت بالایی دارد برای فلنج‎های سطح برجسته با اندازه‎ها و کلاس‎های فشاری پایین ترجیح دارد. این نوع نیز معمولا براساس EN12520-6 برای فلنج‎های ASME B16.5 طراحی می‎شود اما از استانداردهای دیگر نیز می‎توان بهره برد.

نحوه استفاده و کاربرد

این نوع گسکت یک نشت بند مطمئن و عالی در شرایط سخت کاری است و دارای انعطاف پذیری عالی و نشت بندی کاملی در تغییرات فشار و دما می باشد . این گسکت ها به تنهایی استفاده می شوند و کارائی مناسبی نیز دارند ولی اثری که می تواند روی فلنج بگذارد مهم خواهد بود.
در اکثر موارد به هنگام استفاده از یک لایه نرم گرافیت روی گسکت جهت ایجاد سطح آبندی بهتر استفاده می شود .
این نوع گسکت ها یک جایگزین ایده آل برای زمانی است که در استفاده ازانواع دیگر گسکت ها دچار مشکل می شویم.

 مقطع مناسب برای فلنچ

نوع پوشش میکا که مناسب دماهای بالاست از مقاطعی از میکا/فیلوسیلیکات با عملکرد خوب بهره می‎برد که از گرافیت مقاوم به اکسید شدن حفاظت می‎کند. این نوع از بهترین تکنولوژی حفظ گشتاور، و قدرت نشت بندی دردمای 850 درجه و حتی بیشتر (بسته به شرایط بهره برداری) بهره می‎برد.

نوع آببند دوگانه برای استفاده با وسایل تشخیص نشت برای مصارف حساسیت بالا به کار می‎رود همچون سیالات سمی. این گسکت بسیار کارآمد یک نشت بند اولیه و یک نشت بند بیرونی دارد که در میان آنها بخش تخلیه قرار دارد با سوراخ‎هایی که ابزار تشخیص نشت در آن قرار می‎گیرد.

گسکت مسطح فلزی

این نوع گسکت ها از صفحات مسطح فلزی بریده و ماشین کاری می شوند. گسکت های فلزی در جاهایی استفاده می شود که آب بندی بایستی تحت شرایط با دما و فشار بالا انجام شود و جاهایی که گسکت های نرم قابل استفاده نیستند .

جنس هایی از قبیل Soft Iron (آهن نرم ) ، Stainless Steel ، برنج (Brass) ، آلومینیوم ، تیتانیوم و …. انتخاب می شود که بسیار مناسب هستند و به شکل های ویژه و ابعاد مختلف می توانند تهیه شوند.

Plug Gasket

این نوع گسکت ها مناسب استفاده در فلنج ها، لوله های فشار بالا و مبدل های حرارتی می باشند. برای آب بندی بهتر می توان از لایه های نرم گرافیت در دو سطح گسکت استفاده کرد. در راستای تولید Plug Gasket و جلب رضایت فنی مشتریان این شرکت بنا به پیشنهاد مشتریان عملا وارد عرصه تولید Plug گردید. و اکنون توانسته ایم با نگرش رعایت کیفیت مکانیکی ، متریالی و آب بندی در این خصوص به توانایی ویژه ای دست یابیم. بطوریکه متقاضیان علاقمند به استفاده از این توانایی باشند.

گسکت دبل متال

گسکت های Metal Jacket از یک پوشش فلزی ویک پرکننده ی غیر فلزی تشکیل شده است . ماده پرکننده حالت ارتجاعی را به گسکت می دهد . روکش فلزی از پرکننده محافظت نموده و باعث ایجاد مقاومت در برابر دما ، فشار و خوردگی می شود. ماده پرکننده درون دو روکش فلزی قرار دارد که قطر درونی و بیرونی و سطوح تماسی را می پوشاند. گسکت های Metal Jacket در سایز ها و شکل های مختلف بنا به تقاضا تولید می گردد. این نوع گسکت ها در مبدل های گرمائی، پمپ ها ، سر شیرها به طور رایج به کار می روند.گسکت‌های Metal Jacket می توانند دارای تقسیم کننده (Rib or Partition) نیز باشند که بصورت یک تکه یا جوشی تولید می شوند.

Corrugated Metal Jacket

این نوع گسکت ها مشابه گسکت های Metal Jacket هستند به استثنای اینکه روکش فلزی شیاردار است و دوام بهتری از گسکت های Double Metal Jacket دارند.

×